Edmonton 3X3

Edmonton, Canada

Saturday, June 2, 2018 - Sunday, June 3, 2018

Schedule

Jun 2, 2018
9:00 AM
Best BoysCAN
71AU13 Boys
Foot LettuceCAN
13Pool B
9:00 AM
Itty Bitty BallersCAN
03AU13 Girls
JEMCAN
20Pool A
9:00 AM
RavensCAN
115AU11 Boys
Team Dene Tha'CAN
3Pool A
9:00 AM
Edmonton's FinestCAN
16Comp ACanada Quest
Air ForceCAN
21Pool B
9:00 AM
4 BrothersCAN
11Comp BCanada Quest
TetradCAN
18Pool B
9:00 AM
SCA EaglesCAN
92AU15 Boys
CobrasCAN
13Pool A
9:00 AM
RoadrunnersCAN
202BU17 Girls
Calgary WarriorsCAN
0Pool A
9:00 AM
G.O.A.T'sCAN
201BU15 Girls
BallahsCAN
1Pool A
9:20 AM
Team Dene Tha'CAN
82AU15 Boys
Flint TropicsCAN
12Pool B
9:20 AM
Ankle breakersCAN
165AU11 Boys
Team R&BCAN
5Pool A
9:20 AM
NineCAN
14Comp ACanada Quest
FalconsCAN
20Pool A
9:20 AM
AirCnCCAN
18Comp BCanada Quest
The InfluenceCAN
12Pool A
9:20 AM
LSC EaglesCAN
41AU13 Boys
KodiaksCAN
15Pool B
9:20 AM
Levi JaquesCAN
121BU15 Girls
DEETCAN
1Pool A
9:20 AM
Airdrie AardvarksCAN
83AU13 Girls
Shooting StarsCAN
4Pool A
9:20 AM
The unknownsCAN
122BU17 Girls
LSC Eagles ACAN
4Pool A
9:40 AM
LSC Eagles 1CAN
52BU17 Girls
MAC attackCAN
17Pool A
9:40 AM
JuggernautsCAN
213AMen's Rec
Shaqtin' A FoolCAN
17Pool A
9:40 AM
Desi JattsCAN
131BU17 Boys
We can touch the netCAN
19Pool A
9:40 AM
JayDubsCAN
11Comp AMen's Rec
BallinCAN
20Pool B
9:40 AM
AnticipatorsCAN
18Comp BMen's Rec
Mat RobinsonCAN
13Pool C
9:40 AM
ShaqnadoCAN
111AU17 Boys
LSC Eagles 1CAN
13Pool A
9:40 AM
RobenCAN
212AU15 Boys
The Hardwood HustleCAN
2Pool C
9:40 AM
Team Dene Tha'CAN
15AU11 Boys
Team R&BCAN
7Pool A
10:00 AM
DTFN Meander RiverCAN
22AU15 Boys
CobrasCAN
17Pool A
10:00 AM
JEMCAN
73AU13 Girls
Airdrie AardvarksCAN
5Pool A
10:00 AM
RavensCAN
85AU11 Boys
Ankle breakersCAN
18Pool A
10:00 AM
Air ForceCAN
21Comp ACanada Quest
4 BrothersCAN
11Pool B
10:00 AM
VandalayCAN
21Comp BCanada Quest
Edmonton's FinestCAN
20Pool B
10:00 AM
Gods PlanCAN
81AU13 Boys
Elite 4CAN
11Pool A
10:00 AM
RoadrunnersCAN
102BU17 Girls
The unknownsCAN
5Pool A
10:00 AM
BallahsCAN
121BU15 Girls
DEETCAN
2Pool A
10:20 AM
Ball StarsCAN
82AU15 Boys
Flint TropicsCAN
7Pool B
10:20 AM
Calgary WarriorsCAN
02BU17 Girls
LSC Eagles ACAN
20Pool A
10:20 AM
Foot LettuceCAN
111AU13 Boys
KodiaksCAN
7Pool B
10:20 AM
Ankle breakersCAN
135AU11 Boys
Team Dene Tha'CAN
1Pool A
10:20 AM
FalconsCAN
16Comp ACanada Quest
AirCnCCAN
18Pool A
10:20 AM
BearsCAN
21Comp BCanada Quest
NineCAN
15Pool A
10:20 AM
G.O.A.T'sCAN
121BU15 Girls
Levi JaquesCAN
11Pool A
10:20 AM
Team Dene Tha'CAN
03AU13 Girls
Itty Bitty BallersCAN
12Pool A
10:40 AM
We can touch the netCAN
181BU17 Boys
Beaumont BallersCAN
21Pool A
10:40 AM
GutsidesCAN
103AMen's Rec
Shaqtin' A FoolCAN
14Pool A
10:40 AM
Team R&BCAN
125AU11 Boys
RavensCAN
6Pool A
10:40 AM
Old ballersCAN
8Comp AMen's Rec
BallinCAN
21Pool B
10:40 AM
W.A.T.S STUGGITSCAN
7Comp BMen's Rec
Mat RobinsonCAN
21Pool C
10:40 AM
ScotsCAN
212AU15 Boys
The Hardwood HustleCAN
9Pool C
10:40 AM
LSC Eagles ACAN
72BU17 Girls
LSC Eagles 1CAN
9Pool A
10:40 AM
LSC Eagles 1CAN
191AU17 Boys
White ChocolateCAN
17Pool A
11:00 AM
SCA EaglesCAN
192AU15 Boys
DTFN Meander RiverCAN
3Pool A
11:00 AM
Airdrie AardvarksCAN
113AU13 Girls
Team Dene Tha'CAN
2Pool A
11:00 AM
DEETCAN
51BU15 Girls
G.O.A.T'sCAN
10Pool A
11:00 AM
4 BrothersCAN
21Comp ACanada Quest
VandalayCAN
20Pool B
11:00 AM
TetradCAN
17Comp BCanada Quest
Air ForceCAN
21Pool B
11:00 AM
Best BoysCAN
201AU13 Boys
LSC EaglesCAN
1Pool B
11:00 AM
Calgary WarriorsCAN
02BU17 Girls
MAC attackCAN
20Pool A
11:00 AM
Team R&BCAN
25AU11 Boys
RavensCAN
8Semi-Finals
11:20 AM
Team Dene Tha'CAN
42AU15 Boys
Ball StarsCAN
16Pool B
11:20 AM
The unknownsCAN
92BU17 Girls
LSC Eagles 1CAN
7Pool A
11:20 AM
Shooting StarsCAN
83AU13 Girls
JEMCAN
10Pool A
11:20 AM
Ankle breakersCAN
135AU11 Boys
Team Dene Tha'CAN
0Semi-Finals
11:20 AM
AirCnCCAN
16Comp ACanada Quest
BearsCAN
21Pool A
11:20 AM
The InfluenceCAN
9Comp BCanada Quest
FalconsCAN
16Pool A
11:20 AM
Levi JaquesCAN
101BU15 Girls
BallahsCAN
11Pool A
11:20 AM
TitansCAN
41AU13 Boys
Elite 4CAN
13Pool A
11:40 AM
Beaumont BallersCAN
171BU17 Boys
White ChocolateCAN
21Pool A
11:40 AM
RobenCAN
162AU15 Boys
ScotsCAN
21Pool C
11:40 AM
MAC attackCAN
212BU17 Girls
LSC Eagles ACAN
0Pool A
11:40 AM
ShaqnadoCAN
161AU17 Boys
Desi JattsCAN
10Pool A
11:40 AM
Team Dene Tha'CAN
45AU11 Boys
Team R&BCAN
63rd place
11:40 AM
JayDubsCAN
21Comp AMen's Rec
Old ballersCAN
10Pool B
11:40 AM
AnticipatorsCAN
21Comp BMen's Rec
W.A.T.S STUGGITSCAN
10Pool C
11:40 AM
JuggernautsCAN
193AMen's Rec
GutsidesCAN
4Pool A
12:00 PM
LSC EaglesCAN
41AU13 Boys
Foot LettuceCAN
21Pool B
12:00 PM
LSC Eagles 1CAN
202BU17 Girls
Calgary WarriorsCAN
0Pool A
12:00 PM
G.O.A.T'sCAN
113AU15 Girls
DEETCAN
2Semi-Finals
12:00 PM
Ankle breakersCAN
215AU11 Boys
RavensCAN
8Final
12:00 PM
VandalayCAN
14Comp ACanada Quest
TetradCAN
21Pool B
12:00 PM
Team Dene Tha'CAN
21BU13 Girls
Shooting StarsCAN
8Pool A
12:00 PM
LSC Eagles 1CAN
122AU17 Boys
We can touch the netCAN
15Pool A
12:00 PMLong Distance Shootout
12:20 PM
Beaumont BallersCAN
192AU17 Boys
ShaqnadoCAN
13Pool A
12:20 PM
BearsCAN
21Comp ACanada Quest
The InfluenceCAN
11Pool A
12:20 PMLong Distance Shootout
12:20 PM
RoadrunnersCAN
172BU17 Girls
MAC attackCAN
9Pool A
12:20 PM
Itty Bitty BallersCAN
41BU13 Girls
Airdrie AardvarksCAN
8Pool A
12:20 PM
BallahsCAN
93AU15 Girls
Levi JaquesCAN
7Semi-Finals
12:20 PM
Gods PlanCAN
201AU13 Boys
TitansCAN
4Pool A
12:40 PM
Old ballersCAN
153AMen's Rec
W.A.T.S STUGGITSCAN
12Last 16
12:40 PM
The unknownsCAN
202BU17 Girls
Calgary WarriorsCAN
0Pool A
12:40 PM
KodiaksCAN
101AU13 Boys
Best BoysCAN
13Pool B
12:40 PM
White ChocolateCAN
202AU17 Boys
Desi JattsCAN
8Pool A
12:40 PM
JEMCAN
201BU13 Girls
Team Dene Tha'CAN
0Pool A
12:40 PMLong Distance Shootout
12:40 PM
Edmonton's FinestCAN
19Comp ACanada Quest
4 BrothersCAN
12Pool B
1:00 PM
NineCAN
20Comp ACanada Quest
AirCnCCAN
21Pool A
1:00 PM
FalconsCAN
11Comp BCanada Quest
BearsCAN
22Pool A
1:00 PM
Shooting StarsCAN
91AU13 Girls
Itty Bitty BallersCAN
11Pool A
1:00 PM
JayDubsCAN
182AMen's Rec
GutsidesCAN
11Quarter-Finals
1:00 PM
BallinCAN
111BMen's Rec
Mat RobinsonCAN
21Quarter-Finals
1:00 PM
AnticipatorsCAN
83AMen's Rec
Shaqtin' A FoolCAN
13Quarter-Finals
1:00 PM
LSC Eagles ACAN
22BU17 Girls
RoadrunnersCAN
21Pool A
1:20 PM
Air ForceCAN
21Comp BCanada Quest
VandalayCAN
8Pool B
1:20 PM
TetradCAN
21Comp ACanada Quest
Edmonton's FinestCAN
12Pool B
1:20 PM
MAC attackCAN
92BU17 Girls
The unknownsCAN
8Pool A
1:20 PML2T Clinic
1:20 PM
White ChocolateCAN
113AU17 Boys
We can touch the netCAN
9Pool A
1:20 PM
Desi JattsCAN
62AU17 Boys
LSC Eagles 1CAN
14Pool A
1:20 PML2T Clinic
1:40 PM
We can touch the netCAN
162AU17 Boys
ShaqnadoCAN
14Pool A
1:40 PML2T Clinic
1:40 PM
Desi JattsCAN
5Comp BU17 Boys
Beaumont BallersCAN
18Pool A
1:40 PML2T Clinic
1:40 PM
The InfluenceCAN
21Comp ACanada Quest
NineCAN
20Pool A
1:40 PM
JuggernautsCAN
223AMen's Rec
Old ballersCAN
6Quarter-Finals
1:40 PM
LSC Eagles 1CAN
52BU17 Girls
RoadrunnersCAN
7Pool A
2:00 PML2T Clinic
2:00 PM
G.O.A.T'sCAN
22AU15 Girls
BallahsCAN
10Final
2:00 PML2T Clinic
2:00 PM
DEETCAN
12BU15 Girls
Levi JaquesCAN
113rd place
2:20 PML2T Clinic
2:20 PM
ShaqnadoCAN
62BU17 Boys
White ChocolateCAN
11Pool A
2:20 PML2T Clinic
2:20 PM
Beaumont BallersCAN
122AU17 Boys
LSC Eagles 1CAN
14Pool A
2:40 PML2T Clinic
2:40 PML2T Clinic
3:00 PML2T Clinic
3:00 PML2T Clinic
3:20 PML2T Clinic
3:20 PML2T Clinic
3:40 PML2T Clinic
3:40 PML2T Clinic
4:00 PML2T Clinic
4:00 PML2T Clinic
4:20 PML2T Clinic
4:20 PML2T Clinic
4:40 PML2T Clinic
4:40 PML2T Clinic
Jun 3, 2018
9:00 AM
Best BoysCAN
161AU13 Boys
TitansCAN
15Quarter-Finals
9:00 AM
Team Dene Tha'CAN
16Comp AU15 Boys
The Hardwood HustleCAN
3Last 16
9:00 AM
Gods PlanCAN
201BU13 Boys
KodiaksCAN
5Quarter-Finals
9:20 AM
MAC attackCAN
81BU17 Girls
The unknownsCAN
6Semi-Finals
9:20 AM
RoadrunnersCAN
211AU17 Girls
LSC Eagles 1CAN
9Semi-Finals
9:20 AM
Ball StarsCAN
18Comp BU15 Boys
RobenCAN
8Quarter-Finals
9:20 AM
DTFN Meander RiverCAN
4Comp AU15 Boys
Flint TropicsCAN
15Quarter-Finals
9:40 AM
CobrasCAN
14Comp AU15 Boys
Team Dene Tha'CAN
7Quarter-Finals
9:40 AM
ScotsCAN
5Comp BU15 Boys
SCA EaglesCAN
11Quarter-Finals
9:40 AM
White ChocolateCAN
101BU17 Boys
Beaumont BallersCAN
12Semi-Finals
9:40 AM
LSC Eagles 1CAN
101AU17 Boys
We can touch the netCAN
14Semi-Finals
10:00 AM
Elite 4CAN
211AU13 Boys
Best BoysCAN
9Semi-Finals
10:00 AM
BearsCAN
22Comp ACanada Quest
VandalayCAN
17Quarter-Finals
10:00 AM
TetradCAN
19Comp BCanada Quest
FalconsCAN
17Quarter-Finals
10:00 AM
Gods PlanCAN
201BU13 Boys
Foot LettuceCAN
5Semi-Finals
10:20 AM
JEMCAN
41AU13 Girls
Shooting StarsCAN
3Semi-Finals
10:20 AM
Airdrie AardvarksCAN
81BU13 Girls
Itty Bitty BallersCAN
7Semi-Finals
10:20 AM
AirCnCCAN
17Comp ACanada Quest
Edmonton's FinestCAN
19Quarter-Finals
10:20 AM
Air ForceCAN
21Comp BCanada Quest
The InfluenceCAN
13Quarter-Finals
10:40 AM
CobrasCAN
15Comp BU15 Boys
Flint TropicsCAN
9Semi-Finals
10:40 AM
Ball StarsCAN
9Comp AU15 Boys
SCA EaglesCAN
16Semi-Finals
11:00 AM
Mat RobinsonCAN
21Comp BMen's Rec
Shaqtin' A FoolCAN
16Semi-Finals
11:00 AM
JuggernautsCAN
21Comp AMen's Rec
JayDubsCAN
11Semi-Finals
11:20 AM
Best BoysCAN
10Comp BU13 Boys
Foot LettuceCAN
123rd place
11:20 AM
Elite 4CAN
16Comp AU13 Boys
Gods PlanCAN
10Final
11:40 AM
We can touch the netCAN
19Comp AU17 Boys
Beaumont BallersCAN
18Final
11:40 AM
LSC Eagles 1CAN
16Comp BU17 Boys
White ChocolateCAN
123rd place
12:00 PM
Shooting StarsCAN
5Comp BU13 Girls
Itty Bitty BallersCAN
73rd place
12:00 PM
JEMCAN
11Comp AU13 Girls
Airdrie AardvarksCAN
6Final
12:20 PM
BearsCAN
21Comp ACanada Quest
TetradCAN
9Semi-Finals
12:20 PM
Edmonton's FinestCAN
16Comp BCanada Quest
Air ForceCAN
20Semi-Finals
12:40 PM
CobrasCAN
16Comp AU15 Boys
SCA EaglesCAN
15Final
12:40 PM
Flint TropicsCAN
13Comp BU15 Boys
Ball StarsCAN
153rd place
1:00 PM
RoadrunnersCAN
15Comp AU17 Girls
MAC attackCAN
13Final
1:00 PML2T Clinic
1:00 PML2T Clinic
1:00 PM
LSC Eagles 1CAN
9Comp BU17 Girls
The unknownsCAN
213rd place
1:20 PMLong Distance Shootout
1:20 PML2T Clinic
1:20 PML2T Clinic
1:20 PMLong Distance Shootout
1:40 PML2T Clinic
1:40 PM
JuggernautsCAN
15Comp AMen's Rec
Mat RobinsonCAN
21Final
1:40 PML2T Clinic
1:40 PM
JayDubsCAN
14Comp BMen's Rec
Shaqtin' A FoolCAN
173rd place
2:00 PM
TetradCAN
19Comp ACanada Quest
Edmonton's FinestCAN
123rd place
2:00 PML2T Clinic
2:00 PML2T Clinic
2:20 PML2T Clinic
2:20 PM
BearsCAN
21Comp ACanada Quest
Air ForceCAN
20Final
2:20 PML2T Clinic
2:40 PML2T Clinic
2:40 PML2T Clinic
3:00 PML2T Clinic
3:00 PML2T Clinic
3:20 PML2T Clinic
3:20 PML2T Clinic
3:40 PML2T Clinic
3:40 PML2T Clinic
4:00 PML2T Clinic
4:00 PML2T Clinic
4:20 PML2T Clinic
4:20 PML2T Clinic
4:40 PML2T Clinic
4:40 PML2T Clinic

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

Learn more