Katowice 3x3 Quest

Katowice, Śląskie, Poland

Friday, August 6, 2021

Overview

Overview

Pod trzech latach przerwy najlepsze zespoły w koszykówce 3x3 ponownie zagoszczą na katowickim rynku. W dniach 7-8 sierpnia będziemy świadkami rywalizacji o Mistrzostwo Polski w kategorii OPEN mężczyzn. Finały poprzedzi dodatkowy turniej kwalifikacyjny, który odbędzie się w piątek 6 sierpnia.

Tegoroczny cykl Mistrzostw Polski składa się z dziesięciu turniejów kwalifikacyjnych oraz turnieju finałowego. Do tej pory rozegrane zostały już turnieje w Łodzi, Włocławku, Małogoszczy, Gdyni, Grójcu oraz Rzeszowie. Przed nami jeszcze Ostrów Mazowiecka (24 lipca), Gliwice (25 lipca), Toruń (31 lipca) oraz Katowice (6 sierpnia).

W turnieju finałowym udział weźmie 16 drużyn. Ponadto w ramach turnieju odbędą się dodatkowe kategorie towarzyszące – OPEN kobiet, U23, U17, U15 oraz U13 (w zależności od ilości zgłoszonych drużyn).


Rejestracja do turnieju odbywa się poprzez platformę FIBA 3x3:

Planowany harmonogram turnieju:
6 sierpnia – turniej kwalifikacyjny w kategorii OPEN M, U13 męskie oraz żeńskie
7 sierpnia – turniej finałowy w kategorii OPEN M (faza grupowa), U23 męskie i żeńskie, U15 męskie i żeńskie
8 sierpnia – turniej finałowy w kategorii OPEN M (faza pucharowa), U17 męskie i żeńskie, OPEN K

Szczegółowa lista zakwalifikowanych drużyn w kategorii OPEN M zostanie opublikowana 2 sierpnia. Rejestracja dla drużyn U13 jest otwarta do środy 4 sierpnia do godz. 23:59, dla U15, U17 i U23 do czwartku 5 sierpnia do godz. 23:59.

Udział na drużyn młodzieżowych jest bezpłatny.

Zespoły, które wezmą udział w Turnieju Finałowym w kategorii OPEN mężczyzn powalczą o tytuł Mistrza Polski, nagrody finansowe oraz o bilet na turniej kwalifikacyjny do FIBA 3x3 World Tour Masters, który odbędzie się w węgierskim Debreczynie w dniach 28-29 sierpnia 2021 r. Przypominamy, że awans do turnieju FIBA 3x3 World Tour Masters jest tylko i wyłącznie dla zespołu reprezentującego Polskę (min. 3 zawodników z polskim obywatelstwem).

Gospodarzem turnieju finałowego jest Miasto Katowice.

Attention!
Information for foreign teams: Qualification from 3x3 Quest tournaments in Poland to the FIBA 3x3 World Tour Masters in Debrecen can get only Polish team (at least three players with polish citizenship).

This event is part of a tour:

Quest 2021

See other tour events

Info

Info
Court types2 plastic tiles courts
Teams in event14
DateAug 6, 2021
LocationKatowice, Śląskie, Poland
AddressRynek

Polish Basketball Federation

Organizer since

2012-09-06

Organized events

209

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

Learn more