II Copa do Brasil - Etapa 2 - São Paulo

São Paulo, Brazil

Saturday, September 22, 2018 - Sunday, September 23, 2018

Schedule

Sep 22, 2018
9:00 AM
ASMBBRA
10#01 Arena NextelSub18 Masculino
ProjetoBasqueteCohabBRA
4Pool A
9:00 AM
A sagaBRA
18#02 Arena TNTSub18 Masculino
ALCEBRA
10Pool D
9:20 AM
Street modeBRA
12#02 Arena TNTSub18 Masculino
KNIGHTSBRA
19Pool C
9:20 AM
MonstarsBRA
10#01 Arena NextelSub18 Masculino
Fire CampBRA
8Pool B
9:40 AM
Black BrothersBRA
6#01 Arena NextelSub18 Masculino
ALCEBRA
10Pool D
9:40 AM
BLESSEDBRA
21#02 Arena TNTSub18 Masculino
ProjetoBasqueteCohabBRA
5Pool A
10:00 AM
Filhotes do BuruBRA
18#01 Arena NextelSub18 Masculino
KNIGHTSBRA
9Pool C
10:00 AM
Inst Drible Certo JBBRA
20#02 Arena TNTSub18 Masculino
Fire CampBRA
4Pool B
10:15 AM
Master GirlsBRA
9#03 Arena GuaraniSub18 Feminino
Pistolinhas 2000BRA
6Pool A
10:20 AM
BLESSEDBRA
16#01 Arena NextelSub18 Masculino
ASMBBRA
7Pool A
10:20 AM
Black BrothersBRA
15#02 Arena TNTSub18 Masculino
A sagaBRA
8Pool D
10:40 AM
Inst Drible Certo JBBRA
19#01 Arena NextelSub18 Masculino
MonstarsBRA
12Pool B
10:40 AM
Filhotes do BuruBRA
18#02 Arena TNTSub18 Masculino
Street modeBRA
9Pool C
10:45 AM
QueensBRA
11#03 Arena GuaraniSub18 Feminino
Pistolinhas 2000BRA
3Pool A
11:00 AMCircuito de habilidade
11:20 AM
BLESSEDBRA
8#01 Arena NextelSub18 Masculino
A sagaBRA
9Semi-Finals
11:20 AM
Inst Drible Certo JBBRA
14#02 Arena TNTSub18 Masculino
Filhotes do BuruBRA
21Semi-Finals
11:20 AM
Capão cityBRA
9#03 Arena GuaraniSub23 Masculino
COHAB 1BRA
12Pool A
11:40 AM
Master GirlsBRA
8#01 Arena NextelSub18 Feminino
QueensBRA
9Pool A
11:40 AM
Golden Fox 3x3BRA
0(f)#02 Arena TNTSub23 Masculino
Space JamBRA
WPool B
11:40 AM
Fireman BasketballBRA
19#03 Arena GuaraniSub23 Masculino
ParnaíballersBRA
2Pool D
12:00 PM
A sagaBRA
12#01 Arena NextelSub18 Masculino
Filhotes do BuruBRA
14Final
12:00 PM
Delta King'sBRA
10#02 Arena TNTSub23 Masculino
Saudara KaizenBRA
11Pool C
12:00 PM
Tiquatira Team BaskaBRA
8#03 Arena Guarani+35 Masculino
Long Beach BasketBRA
21Pool A
12:20 PM
Thunders 23BRA
14#02 Arena TNTSub23 Masculino
ParnaíballersBRA
7Pool D
12:20 PM
IDC 23BRA
13#01 Arena NextelSub23 Masculino
COHAB 1BRA
10Pool A
12:20 PM
UnderdogsBRA
22#03 Arena Guarani+35 Masculino
BIG FRIENDSBRA
7Pool B
12:40 PM
COHAB JG'sBRA
7#02 Arena TNTSub23 Masculino
Space JamBRA
15Pool B
12:40 PM
FPGBRA
18#03 Arena GuaraniSub23 Masculino
Saudara KaizenBRA
11Pool C
12:40 PM
THUNDERSBRA
10#01 Arena Nextel+35 Masculino
Long Beach BasketBRA
6Pool A
1:00 PM
Los 3x MosqueteirosBRA
14#01 Arena Nextel+35 Masculino
BIG FRIENDSBRA
21Pool B
1:00 PM
IDC 23BRA
13#02 Arena TNTSub23 Masculino
Capão cityBRA
11Pool A
1:00 PM
Thunders 23BRA
12#03 Arena GuaraniSub23 Masculino
Fireman BasketballBRA
21Pool D
1:20 PM
COHAB JG'sBRA
W#02 Arena TNTSub23 Masculino
Golden Fox 3x3BRA
0(f)Pool B
1:20 PM
THUNDERSBRA
17#01 Arena Nextel+35 Masculino
Tiquatira Team BaskaBRA
8Pool A
1:20 PMCircuito de habilidade
1:40 PM
FPGBRA
15#02 Arena TNTSub23 Masculino
Delta King'sBRA
10Pool C
1:40 PM
Los 3x MosqueteirosBRA
14#01 Arena Nextel+35 Masculino
UnderdogsBRA
21Pool B
2:00 PMTorneio de arremesso
2:20 PM
UnderdogsBRA
21#02 Arena TNT+35 Masculino
Long Beach BasketBRA
18Semi-Finals
2:20 PM
THUNDERSBRA
19#01 Arena Nextel+35 Masculino
BIG FRIENDSBRA
15Semi-Finals
2:40 PM
IDC 23BRA
12#01 Arena NextelSub23 Masculino
Fireman BasketballBRA
21Semi-Finals
2:40 PM
Space JamBRA
13#02 Arena TNTSub23 Masculino
FPGBRA
19Semi-Finals
3:00 PM
THUNDERSBRA
13#01 Arena Nextel+35 Masculino
UnderdogsBRA
21Final
3:20 PM
Fireman BasketballBRA
15#01 Arena NextelSub23 Masculino
FPGBRA
19Final
Sep 23, 2018
9:00 AM
VBSBRA
20#01 Arena NextelAdulto Feminino
Basquete SampaBRA
5Pool A
9:00 AM
Canadá GirlsBRA
0(f)#03 Arena GuaraniAdulto Feminino
WGBBRA
WPool C
9:00 AM
Wolf Girls IIBRA
13#02 Arena TNTAdulto Feminino
RachaoBRA
3Pool B
9:20 AM
VASBRA
4#01 Arena NextelFuncionários Nextel
Seu Antonio SpursBRA
2Pool A
9:20 AM
The ChoiceBRA
W#03 Arena GuaraniAdulto Feminino
DiamondsBRA
0(f)Pool D
9:30 AM
CorinthiansBRA
22#01 Arena NextelAdulto Feminino
Basquete SampaBRA
3Pool A
9:30 AM
Formation StreetBRA
15#02 Arena TNTAdulto Feminino
WGBBRA
4Pool C
9:40 AMCircuito de habilidade
9:50 AM
WolfGirlsBRA
20#01 Arena NextelAdulto Feminino
RachaoBRA
9Pool B
9:50 AM
Blackout IIBRA
W#02 Arena TNTAdulto Feminino
DiamondsBRA
0(f)Pool D
10:00 AM
Formation StreetBRA
11#03 Arena GuaraniAdulto Feminino
Canadá GirlsBRA
6Pool C
10:10 AM
CorinthiansBRA
22#01 Arena NextelAdulto Feminino
VBSBRA
3Pool A
10:10 AM
SP Atletas do AnoBRA
18#02 Arena TNTElite
SP IDC 3x3BRA
16Pool A
10:20 AM
Blackout IIBRA
8#03 Arena GuaraniAdulto Feminino
The ChoiceBRA
12Pool D
10:30 AM
WolfGirlsBRA
14#01 Arena NextelAdulto Feminino
Wolf Girls IIBRA
6Pool B
10:35 AM
SP CHR BASQUETEBRA
W#02 Arena TNTElite
ABC ALCEBRA
0(f)Pool B
10:40 AM
Rio de JaneiroBRA
21#03 Arena GuaraniElite
DF Cerrado BasqueteBRA
7Pool D
10:50 AM
Seu Antonio SpursBRA
4#01 Arena NextelFuncionários Nextel
Televendas WarriorsBRA
1Pool A
11:00 AM
Bauru BKTBRA
21#02 Arena TNTElite
SP DCL BRASILBRA
12Pool C
11:00 AM
Milagres AcontecemBRA
3#01 Arena NextelFuncionários Nextel
VASBRA
2Pool A
11:05 AM
Santos/FupesBRA
W#03 Arena GuaraniElite
ABC ALCEBRA
0(f)Pool B
11:10 AM
Televendas WarriorsBRA
0#01 Arena NextelFuncionários Nextel
VASBRA
5Pool A
11:20 AM
Seu Antonio SpursBRA
4#01 Arena NextelFuncionários Nextel
Milagres AcontecemBRA
1Pool A
11:25 AM
São Paulo DCBRA
21#02 Arena TNTElite
SP IDC 3x3BRA
15Pool A
11:30 AM
Milagres AcontecemBRA
0(f)#01 Arena NextelFuncionários Nextel
Televendas WarriorsBRA
0(f)Pool A
11:30 AM
Rio Preto GuaraniBRA
21#03 Arena GuaraniElite
SP DCL BRASILBRA
13Pool C
11:40 AM
VASBRA
2#01 Arena NextelFuncionários Nextel
Seu Antonio SpursBRA
4Final
11:50 AM
CorinthiansBRA
17#01 Arena NextelAdulto Feminino
The ChoiceBRA
8Semi-Finals
11:50 AM
SP Hi-NutritionBRA
14#02 Arena TNTElite
DF Cerrado BasqueteBRA
15Pool D
11:55 AMCircuito de habilidade
12:10 PM
WolfGirlsBRA
20#01 Arena NextelAdulto Feminino
Formation StreetBRA
8Semi-Finals
12:15 PM
Santos/FupesBRA
21#02 Arena TNTElite
SP CHR BASQUETEBRA
12Pool B
12:15 PM
Rio Preto GuaraniBRA
22#03 Arena GuaraniElite
Bauru BKTBRA
10Pool C
12:30 PM
São Paulo DCBRA
21#01 Arena NextelElite
SP Atletas do AnoBRA
12Pool A
12:40 PM
Canadá ballersBRA
11#03 Arena GuaraniOpen Masculino
SP ShowtimeBRA
19Pool A
12:40 PM
SP Hi-NutritionBRA
10#02 Arena TNTElite
Rio de JaneiroBRA
22Pool D
12:55 PM
CorinthiansBRA
19#01 Arena NextelAdulto Feminino
WolfGirlsBRA
5Final
1:00 PM
ALCE / ASTROSBRA
21#03 Arena GuaraniOpen Masculino
Team brothersBRA
22Pool B
1:05 PMTorneio de arremesso
1:15 PM
Rio de JaneiroBRA
19#02 Arena TNTElite
SP CHR BASQUETEBRA
13Quarter-Finals
1:15 PM
São Paulo DCBRA
21#01 Arena NextelElite
Bauru BKTBRA
15Quarter-Finals
1:20 PM
Royal pjBRA
21#03 Arena GuaraniOpen Masculino
Sabotas StreetBRA
6Pool C
1:40 PM
Santos/FupesBRA
21#01 Arena NextelElite
DF Cerrado BasqueteBRA
11Quarter-Finals
1:40 PM
Rio Preto GuaraniBRA
21#02 Arena TNTElite
SP Atletas do AnoBRA
11Quarter-Finals
1:40 PM
All Black IDCBRA
7#03 Arena GuaraniOpen Masculino
Familia UVSBRA
5Pool D
2:00 PM
MVP's BasquetebolBRA
13#03 Arena GuaraniOpen Masculino
Team brothersBRA
7Pool B
2:05 PM
F-Sports São PedroBRA
8#02 Arena TNTOpen Masculino
SP ShowtimeBRA
12Pool A
2:05 PMClínica
2:20 PM
Orange BrothersBRA
14#03 Arena GuaraniOpen Masculino
Sabotas StreetBRA
2Pool C
2:25 PM
A RuaBRA
18#02 Arena TNTOpen Masculino
Familia UVSBRA
13Pool D
2:35 PM
São Paulo DCBRA
21#01 Arena NextelElite
Rio de JaneiroBRA
15Semi-Finals
2:40 PM
MVP's BasquetebolBRA
17#03 Arena GuaraniOpen Masculino
ALCE / ASTROSBRA
14Pool B
2:45 PM
F-Sports São PedroBRA
21#02 Arena TNTOpen Masculino
Canadá ballersBRA
16Pool A
3:00 PM
Santos/FupesBRA
21#01 Arena NextelElite
Rio Preto GuaraniBRA
14Semi-Finals
3:00 PM
Orange BrothersBRA
12#03 Arena GuaraniOpen Masculino
Royal pjBRA
7Pool C
3:05 PM
A RuaBRA
9#02 Arena TNTOpen Masculino
All Black IDCBRA
10Pool D
3:25 PMTorneio de enterrada
3:55 PM
SP ShowtimeBRA
21#02 Arena TNTOpen Masculino
All Black IDCBRA
13Semi-Finals
3:55 PM
São Paulo DCBRA
21#01 Arena NextelElite
Santos/FupesBRA
13Final
3:55 PM
MVP's BasquetebolBRA
8#03 Arena GuaraniOpen Masculino
Orange BrothersBRA
7Semi-Finals
4:20 PM
SP ShowtimeBRA
15#01 Arena NextelOpen Masculino
MVP's BasquetebolBRA
6Final

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

Learn more