This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

Learn more

Latvijas Jaunatnes olimpiāde

Cēsis, Latvia

Fri, Jul 7, 2017 - Sun, Jul 9, 2017

Schedule

Jul 7, 2017
12:00 PM
Valmiera
18Nr. 1Jaunieši
Limbažu novads
11Pool C
12:00 PM
Rūjienas novads
7Nr. 2Jaunieši
Ādažu novads
13Pool C
12:20 PM
Iecavas novads
6Nr. 2Jaunieši
Saldus novads
5Pool D
12:20 PM
Krāslavas novads
9Nr. 1Jaunieši
Cēsu novads
7Pool D
12:40 PM
Jelgava
13Nr. 2Jaunieši
Kuldīgas novads
10Pool E
12:40 PM
Ventspils
14Nr. 1Jaunieši
Vecumnieku novads
8Pool E
1:00 PM
Jēkabpils
13Nr. 1Jaunieši
Alūksnes novads
4Pool F
1:00 PM
Rēzekne
15Nr. 2Jaunieši
Salacgrīvas novads
10Pool F
1:20 PM
Liepāja
11Nr. 1Jaunietes
Alūksnes novads
5Pool C
1:20 PM
Cēsu novads
4Nr. 2Jaunietes
Jelgava
11Pool C
1:40 PM
Limbažu novads
15Nr. 1Jaunieši
Rūjienas novads
10Pool C
1:40 PM
Ogres novads
14Nr. 2Jaunieši
Valmiera
6Pool C
2:00 PM
Cēsu novads
16Nr. 1Jaunieši
Iecavas novads
9Pool D
2:00 PM
Kandavas novads
12Nr. 2Jaunieši
Krāslavas novads
8Pool D
2:20 PM
Vecumnieku novads
8Nr. 1Jaunieši
Jelgava
21Pool E
2:20 PM
Rīga
21Nr. 2Jaunieši
Ventspils
6Pool E
2:40 PM
Alūksnes novads
5Nr. 1Jaunieši
Rēzekne
15Pool F
2:40 PM
Līvānu novads
9Nr. 2Jaunieši
Jēkabpils
2Pool F
3:00 PM
Saldus novads
4Nr. 1Jaunietes
Ogres novads
7Pool A
3:00 PM
Tukuma novads
7Nr. 2Jaunietes
Valmiera
9Pool A
3:20 PM
Rīga
10Nr. 1Jaunietes
Līvānu novads
2Pool B
3:20 PM
Ventspils
4Nr. 2Jaunietes
Ķekavas novads
8Pool B
3:40 PM
Alūksnes novads
4Nr. 1Jaunietes
Cēsu novads
5Pool C
3:40 PM
Daugavpils
19Nr. 2Jaunietes
Liepāja
7Pool C
4:00 PM
Liepāja
14Nr. 1Jaunieši
Balvu novads
4Pool A
4:00 PM
Gulbenes novads
17Nr. 2Jaunieši
Madonas novads
10Pool A
4:20 PM
Talsu novads
11Nr. 1Jaunieši
Siguldas novads
8Pool B
4:20 PM
Bauskas novads
12Nr. 2Jaunieši
Ķekavas novads
7Pool B
4:40 PM
Rūjienas novads
8Nr. 1Jaunieši
Ogres novads
21Pool C
4:40 PM
Ādažu novads
18Nr. 2Jaunieši
Limbažu novads
10Pool C
5:00 PM
Iecavas novads
9Nr. 1Jaunieši
Kandavas novads
17Pool D
5:00 PM
Saldus novads
11Nr. 2Jaunieši
Cēsu novads
12Pool D
5:20 PM
Jelgava
6Nr. 1Jaunieši
Rīga
20Pool E
5:20 PM
Kuldīgas novads
12Nr. 2Jaunieši
Vecumnieku novads
15Pool E
5:40 PM
Rēzekne
17Nr. 1Jaunieši
Līvānu novads
14Pool F
5:40 PM
Salacgrīvas novads
13Nr. 2Jaunieši
Alūksnes novads
8Pool F
6:00 PM
Cēsu novads
7Nr. 1Jaunietes
Daugavpils
20Pool C
6:00 PM
Jelgava
15Nr. 2Jaunietes
Alūksnes novads
3Pool C
Jul 8, 2017
9:20 AM
Balvu novads
15Nr. 1Jaunieši
Madonas novads
13Pool A
9:20 AM
Liepāja
13Nr. 2Jaunieši
Gulbenes novads
7Pool A
9:40 AM
Talsu novads
4Nr. 2Jaunieši
Bauskas novads
6Pool B
9:40 AM
Siguldas novads
9Nr. 1Jaunieši
Ķekavas novads
10Pool B
10:00 AM
Ogres novads
4Nr. 1Jaunieši
Ādažu novads
9Pool C
10:00 AM
Valmiera
17Nr. 2Jaunieši
Rūjienas novads
4Pool C
10:20 AM
Kandavas novads
WNr. 1Jaunieši
Saldus novads
0(f)Pool D
10:20 AM
Krāslavas novads
11Nr. 2Jaunieši
Iecavas novads
1Pool D
10:40 AM
Rīga
21Nr. 1Jaunieši
Kuldīgas novads
5Pool E
10:40 AM
Ventspils
4Nr. 2Jaunieši
Jelgava
9Pool E
11:00 AM
Līvānu novads
11Nr. 1Jaunieši
Salacgrīvas novads
7Pool F
11:00 AM
Jēkabpils
5Nr. 2Jaunieši
Rēzekne
15Pool F
11:20 AM
Saldus novads
7Nr. 2Jaunietes
Tukuma novads
2Pool A
11:20 AM
Ogres novads
9Nr. 1Jaunietes
Valmiera
8Pool A
11:40 AM
Līvānu novads
3Nr. 1Jaunietes
Ķekavas novads
15Pool B
11:40 AM
Rīga
8Nr. 2Jaunietes
Ventspils
5Pool B
12:00 PM
Daugavpils
14Nr. 1Jaunietes
Jelgava
2Pool C
12:00 PM
Liepāja
9Nr. 2Jaunietes
Cēsu novads
8Pool C
12:20 PM
Madonas novads
12Nr. 2Jaunieši
Liepāja
14Pool A
12:20 PM
Gulbenes novads
13Nr. 1Jaunieši
Balvu novads
9Pool A
12:40 PM
Ķekavas novads
12Nr. 2Jaunieši
Talsu novads
17Pool B
12:40 PM
Bauskas novads
11Nr. 1Jaunieši
Siguldas novads
13Pool B
1:00 PM
Ādažu novads
10Nr. 1Jaunieši
Valmiera
9Pool C
1:00 PM
Limbažu novads
2Nr. 2Jaunieši
Ogres novads
12Pool C
1:20 PM
Saldus novads
0(f)Nr. 1Jaunieši
Krāslavas novads
WPool D
1:20 PM
Cēsu novads
6Nr. 2Jaunieši
Kandavas novads
17Pool D
1:40 PM
Vecumnieku novads
2Nr. 2Jaunieši
Rīga
21Pool E
1:40 PM
Kuldīgas novads
5Nr. 1Jaunieši
Ventspils
11Pool E
2:00 PM
Alūksnes novads
5Nr. 2Jaunieši
Līvānu novads
14Pool F
2:00 PM
Salacgrīvas novads
7Nr. 1Jaunieši
Jēkabpils
12Pool F
2:20 PM
Tukuma novads
7Nr. 1Jaunietes
Ogres novads
9Pool A
2:20 PM
Valmiera
3Nr. 2Jaunietes
Saldus novads
9Pool A
2:40 PM
Ķekavas novads
6Nr. 2Jaunietes
Rīga
7Pool B
2:40 PM
Ventspils
7Nr. 1Jaunietes
Līvānu novads
3Pool B
3:00 PM
Jelgava
10Nr. 1Jaunietes
Liepāja
9Pool C
3:00 PM
Alūksnes novads
1Nr. 2Jaunietes
Daugavpils
14Pool C
3:20 PM
Talsu novads
8Nr. 2Jaunieši
Ogres novads
10Last 16
3:20 PM
Liepāja
5Nr. 1Jaunieši
Jēkabpils
7Last 16
3:40 PM
Kandavas novads
12Nr. 2Jaunieši
Valmiera
9Last 16
3:40 PM
Rīga
21Nr. 1Jaunieši
Līvānu novads
5Last 16
4:00 PM
Ādažu novads
13Nr. 1Jaunieši
Cēsu novads
10Last 16
4:00 PM
Rēzekne
14Nr. 2Jaunieši
Jelgava
5Last 16
4:20 PM
Gulbenes novads
21Nr. 1Jaunieši
Krāslavas novads
13Last 16
4:20 PM
Bauskas novads
9Nr. 2Jaunieši
Ventspils
4Last 16
4:40 PM
Ogres novads
5Nr. 1Jaunietes
Valmiera
4Quarter-Finals
4:40 PM
Ķekavas novads
11Nr. 2Jaunietes
Jelgava
9Quarter-Finals
5:00 PM
Rīga
10Nr. 1Jaunietes
Liepāja
5Quarter-Finals
5:00 PM
Daugavpils
13Nr. 2Jaunietes
Saldus novads
5Quarter-Finals
5:20 PM
Liepāja
6Nr. 1Jaunieši
Talsu novads
79th place QF
5:20 PM
Līvānu novads
6Nr. 2Jaunieši
Valmiera
89th place QF
5:40 PM
Cēsu novads
10Nr. 1Jaunieši
Jelgava
129th place QF
5:40 PM
Krāslavas novads
12Nr. 2Jaunieši
Ventspils
109th place QF
6:00 PM
Jēkabpils
4Nr. 1Jaunieši
Ogres novads
18Quarter-Finals
6:00 PM
Rīga
20Nr. 2Jaunieši
Kandavas novads
13Quarter-Finals
6:20 PM
Ādažu novads
17Nr. 1Jaunieši
Rēzekne
15Quarter-Finals
6:20 PM
Gulbenes novads
11Nr. 2Jaunieši
Bauskas novads
14Quarter-Finals
6:40 PM
Talsu novads
10Nr. 1Jaunieši
Valmiera
119th place SF
6:40 PM
Jelgava
16Nr. 2Jaunieši
Krāslavas novads
129th place SF
7:00 PM
Liepāja
11Nr. 1Jaunieši
Līvānu novads
913th place SF
7:00 PM
Cēsu novads
16Nr. 2Jaunieši
Ventspils
1213th place SF
7:20 PM
Valmiera
10Nr. 1Jaunieši
Jelgava
139th place
7:20 PM
Talsu novads
9Nr. 2Jaunieši
Krāslavas novads
1311th place
7:40 PM
Liepāja
12Nr. 1Jaunieši
Cēsu novads
2013th place
7:40 PM
Līvānu novads
14Nr. 2Jaunieši
Ventspils
1015th place
Jul 9, 2017
10:00 AM
Ogres novads
9Nr. 1Jaunietes
Ķekavas novads
10Semi-Finals
10:00 AM
Valmiera
7Nr. 2Jaunietes
Jelgava
125th place SF
10:20 AM
Rīga
6Nr. 1Jaunietes
Daugavpils
13Semi-Finals
10:20 AM
Liepāja
6Nr. 2Jaunietes
Saldus novads
55th place SF
10:40 AM
Ogres novads
13Nr. 1Jaunieši
Rīga
15Semi-Finals
10:40 AM
Rēzekne
9Nr. 2Jaunieši
Gulbenes novads
105th place SF
11:00 AM
Ādažu novads
10Nr. 1Jaunieši
Bauskas novads
9Semi-Finals
11:00 AM
Jēkabpils
6Nr. 2Jaunieši
Kandavas novads
145th place SF
11:20 AM
Valmiera
6Nr. 2Jaunietes
Saldus novads
127th place
11:20 AM
Jelgava
10Nr. 1Jaunietes
Liepāja
85th place
11:40 AM
Kandavas novads
12Nr. 1Jaunieši
Gulbenes novads
95th place
11:40 AM
Jēkabpils
WNr. 2Jaunieši
Rēzekne
0(f)7th place
12:00 PM
Ogres novads
4Nr. 1Jaunietes
Rīga
103rd place
12:20 PM
Ogres novads
11Nr. 1Jaunieši
Bauskas novads
133rd place
12:40 PM
Ķekavas novads
4Nr. 1Jaunietes
Daugavpils
15Final
1:00 PM
Rīga
17Nr. 1Jaunieši
Ādažu novads
8Final