Streetball Finals - Riccione

Riccione, Italy

Friday, July 28, 2017 - Sunday, July 30, 2017

Schedule

Jul 28, 2017
9:00 AM
DOWNTOWN ApriliaITA
4Court #01Senior Femminile
BASKET FEST VareseITA
3Pool A
9:10 AM
PLAY ON THE LAKEITA
0Court #01Senior Femminile
DAT PerugiaITA
2Pool A
9:20 AM
BASKET FEST VareseITA
6Court #01Senior Femminile
DAT PerugiaITA
7Pool A
9:30 AM
DOWNTOWN ApriliaITA
2Court #01Senior Femminile
PLAY ON THE LAKEITA
0Pool A
9:40 AM
PLAY ON THE LAKEITA
0Court #01Senior Femminile
BASKET FEST VareseITA
2Pool A
9:50 AM
DAT PerugiaITA
12Court #01Senior Femminile
DOWNTOWN ApriliaITA
11Pool A
10:00 AM
THE GOAT RivaltaITA
2Court #01Senior Femminile
TORNEO VALDARNOITA
8Pool B
10:10 AM
Silverback AnconaITA
5Court #01Senior Femminile
TORNEO IL CAMPETTOITA
11Pool B
10:20 AM
TORNEO VALDARNOITA
3Court #01Senior Femminile
TORNEO IL CAMPETTOITA
5Pool B
10:30 AM
THE GOAT RivaltaITA
4Court #01Senior Femminile
Silverback AnconaITA
7Pool B
10:40 AM
Silverback AnconaITA
4Court #01Senior Femminile
TORNEO VALDARNOITA
6Pool B
10:50 AM
TORNEO IL CAMPETTOITA
10Court #01Senior Femminile
THE GOAT RivaltaITA
3Pool B
11:00 AM
4NCI MestreITA
3Court #01Senior Femminile
DKB FiorenzuolaITA
5Pool C
11:10 AM
#NTC Reggio CalabriaITA
0Court #01Senior Femminile
BITS SalernoITA
2Pool C
11:20 AM
DKB FiorenzuolaITA
4Court #01Senior Femminile
BITS SalernoITA
6Pool C
11:30 AM
4NCI MestreITA
2Court #01Senior Femminile
#NTC Reggio CalabriaITA
0Pool C
11:40 AM
#NTC Reggio CalabriaITA
0Court #01Senior Femminile
DKB FiorenzuolaITA
2Pool C
11:50 AM
BITS SalernoITA
10Court #01Senior Femminile
4NCI MestreITA
6Pool C
12:00 PM
MI GAMES MilanoITA
9Court #01Senior Femminile
TRECONTROTRE MelzoITA
5Pool D
12:00 PM
The Goat RivaltaITA
14Court #02Senior Maschile
San SperateITA
7Pool A
12:10 PM
TORNEO ARMANAITA
12Court #01Senior Femminile
STELLE DEL PIAZZALEITA
10Pool D
12:10 PM
Downtown ApriliaITA
7Court #02Senior Maschile
Torneo ValdarnoITA
0Pool A
12:20 PM
San SperateITA
9Court #02Senior Maschile
Torneo ValdarnoITA
3Pool A
12:20 PM
TRECONTROTRE MelzoITA
2Court #01Senior Femminile
STELLE DEL PIAZZALEITA
4Pool D
12:30 PM
The Goat RivaltaITA
8Court #02Senior Maschile
Downtown ApriliaITA
9Pool A
12:30 PM
MI GAMES MilanoITA
6Court #01Senior Femminile
TORNEO ARMANAITA
10Pool D
12:40 PM
TORNEO ARMANAITA
8Court #01Senior Femminile
TRECONTROTRE MelzoITA
4Pool D
12:40 PM
Downtown ApriliaITA
11Court #02Senior Maschile
San SperateITA
10Pool A
12:50 PM
STELLE DEL PIAZZALEITA
6Court #01Senior Femminile
MI GAMES MilanoITA
9Pool D
12:50 PM
Torneo ValdarnoITA
9Court #02Senior Maschile
The Goat RivaltaITA
5Pool A
1:00 PM
MEMORIAL JIMENEZITA
4Court #01Senior Femminile
CANTUCKY CantùITA
8Pool E
1:00 PM
Playground BolzanoITA
14Court #02Senior Maschile
Starlight RiminiITA
10Pool B
1:10 PM
Playground BolzanoITA
13Court #01Senior Femminile
SC FolignoITA
3Pool E
1:10 PM
Basket VenafroITA
8Court #02Senior Maschile
Re del CampinoITA
17Pool B
1:20 PM
Starlight RiminiITA
7Court #02Senior Maschile
Re del CampinoITA
8Pool B
1:20 PM
CANTUCKY CantùITA
3Court #01Senior Femminile
SC FolignoITA
5Pool E
1:30 PM
Playground BolzanoITA
6Court #02Senior Maschile
Basket VenafroITA
11Pool B
1:30 PM
MEMORIAL JIMENEZITA
7Court #01Senior Femminile
Playground BolzanoITA
9Pool E
1:40 PM
Basket VenafroITA
5Court #02Senior Maschile
Starlight RiminiITA
9Pool B
1:40 PM
Playground BolzanoITA
12Court #01Senior Femminile
CANTUCKY CantùITA
13Pool E
1:50 PM
SC FolignoITA
8Court #01Senior Femminile
MEMORIAL JIMENEZITA
6Pool E
1:50 PM
Re del CampinoITA
13Court #02Senior Maschile
Playground BolzanoITA
8Pool B
2:00 PM
DAGROUND PisaITA
7Court #01Senior Femminile
MEMORIAL ROBI TELLIITA
5Pool F
2:00 PM
DAT PerugiaITA
3Court #02Senior Maschile
Glows in the darkITA
5Pool C
2:10 PM
STARLIGHT RiminiITA
6Court #01Senior Femminile
LA VOLTA ImolaITA
7Pool F
2:10 PM
Koc&SI SenigalliaITA
8Court #02Senior Maschile
Cno street basketITA
7Pool C
2:20 PM
MEMORIAL ROBI TELLIITA
5Court #01Senior Femminile
LA VOLTA ImolaITA
8Pool F
2:20 PM
Glows in the darkITA
2Court #02Senior Maschile
Cno street basketITA
0Pool C
2:30 PM
DAT PerugiaITA
7Court #02Senior Maschile
Koc&SI SenigalliaITA
2Pool C
2:30 PM
DAGROUND PisaITA
8Court #01Senior Femminile
STARLIGHT RiminiITA
3Pool F
2:40 PM
STARLIGHT RiminiITA
5Court #01Senior Femminile
MEMORIAL ROBI TELLIITA
7Pool F
2:40 PM
Koc&SI SenigalliaITA
8Court #02Senior Maschile
Glows in the darkITA
9Pool C
2:50 PM
Cno street basketITA
4Court #02Senior Maschile
DAT PerugiaITA
7Pool C
2:50 PM
LA VOLTA ImolaITA
11Court #01Senior Femminile
DAGROUND PisaITA
7Pool F
3:05 PM
Torneo Il CampettoITA
12Court #02Senior Maschile
JAB ComoITA
3Pool F
3:05 PM
Mi Games GenovaITA
6Court #01Senior Maschile
Open Run 3ITA
5Pool D
3:15 PM
All Star FirenzeITA
2Court #02Senior Maschile
Iplay Lidi FerraresiITA
0Pool F
3:15 PM
#NTC Reggio CalabriaITA
0Court #01Senior Maschile
Basket BattleITA
2Pool D
3:25 PM
Open Run 3ITA
5Court #01Senior Maschile
Basket BattleITA
12Pool D
3:25 PM
JAB ComoITA
2Court #02Senior Maschile
Iplay Lidi FerraresiITA
0Pool F
3:35 PM
Mi Games GenovaITA
2Court #01Senior Maschile
#NTC Reggio CalabriaITA
0Pool D
3:35 PM
Torneo Il CampettoITA
9Court #02Senior Maschile
All Star FirenzeITA
7Pool F
3:45 PM
All Star FirenzeITA
10Court #02Senior Maschile
JAB ComoITA
9Pool F
3:45 PM
#NTC Reggio CalabriaITA
0Court #01Senior Maschile
Open Run 3ITA
2Pool D
3:55 PM
Basket BattleITA
7Court #01Senior Maschile
Mi Games GenovaITA
12Pool D
3:55 PM
Iplay Lidi FerraresiITA
0Court #02Senior Maschile
Torneo Il CampettoITA
2Pool F
4:05 PM
Cantucky CantùITA
15Court #02Senior Maschile
ST CreazzoITA
7Pool G
4:05 PM
King of the PiloITA
13Court #01Senior Maschile
Open Run 2ITA
10Pool E
4:15 PM
La Volta ImolaITA
2Court #01Senior Maschile
SB CarlentiniITA
0Pool E
4:15 PM
Memorial Robi TelliITA
10Court #02Senior Maschile
Albatros Cup ScafatiITA
9Pool G
4:25 PM
ST CreazzoITA
7Court #02Senior Maschile
Albatros Cup ScafatiITA
8Pool G
4:25 PM
Open Run 2ITA
2Court #01Senior Maschile
SB CarlentiniITA
0Pool E
4:35 PM
King of the PiloITA
7Court #01Senior Maschile
La Volta ImolaITA
4Pool E
4:35 PM
Cantucky CantùITA
10Court #02Senior Maschile
Memorial Robi TelliITA
4Pool G
4:45 PM
La Volta ImolaITA
11Court #01Senior Maschile
Open Run 2ITA
8Pool E
4:45 PM
Memorial Robi TelliITA
8Court #02Senior Maschile
ST CreazzoITA
6Pool G
4:55 PM
SB CarlentiniITA
0Court #01Senior Maschile
King of the PiloITA
2Pool E
4:55 PM
Albatros Cup ScafatiITA
5Court #02Senior Maschile
Cantucky CantùITA
11Pool G
5:05 PM
Daground PisaITA
17Court #01Senior Maschile
Summer ChallengeITA
13Pool H
5:05 PM
Mi Games MilanoITA
12Court #02Senior Maschile
Music StreetballITA
6Pool J
5:15 PM
4nci MestreITA
2Court #02Senior Maschile
King of HoopsITA
0Pool J
5:15 PM
33 BK Obama RosetoITA
5Court #01Senior Maschile
Drink 'n' DunkITA
2Pool H
5:25 PM
Summer ChallengeITA
7Court #01Senior Maschile
Drink 'n' DunkITA
5Pool H
5:25 PM
Music StreetballITA
2Court #02Senior Maschile
King of HoopsITA
0Pool J
5:35 PM
Daground PisaITA
11Court #01Senior Maschile
33 BK Obama RosetoITA
7Pool H
5:35 PM
Mi Games MilanoITA
5Court #02Senior Maschile
4nci MestreITA
6Pool J
5:45 PM
4nci MestreITA
13Court #02Senior Maschile
Music StreetballITA
7Pool J
5:45 PM
33 BK Obama RosetoITA
3Court #01Senior Maschile
Summer ChallengeITA
9Pool H
5:55 PM
King of HoopsITA
0Court #02Senior Maschile
Mi Games MilanoITA
2Pool J
5:55 PM
Drink 'n' DunkITA
8Court #01Senior Maschile
Daground PisaITA
7Pool H
6:05 PM
BITS SalernoITA
14Court #01Senior Maschile
3x3 Capo d'OrlandoITA
17Pool I
6:05 PM
33BK VeronaITA
2Court #02Senior Maschile
MSC FabrianoITA
0Pool K
6:15 PM
Mola di BariITA
8Court #01Senior Maschile
TreControTre MelzoITA
9Pool I
6:15 PM
Silverback AnconaITA
10Court #02Senior Maschile
B. sotto le stelleITA
4Pool K
6:25 PM
MSC FabrianoITA
0Court #02Senior Maschile
B. sotto le stelleITA
2Pool K
6:25 PM
3x3 Capo d'OrlandoITA
1Court #01Senior Maschile
TreControTre MelzoITA
6Pool I
6:35 PM
33BK VeronaITA
6Court #02Senior Maschile
Silverback AnconaITA
7Pool K
6:35 PM
BITS SalernoITA
8Court #01Senior Maschile
Mola di BariITA
11Pool I
6:45 PM
Mola di BariITA
7Court #01Senior Maschile
3x3 Capo d'OrlandoITA
4Pool I
6:45 PM
Silverback AnconaITA
2Court #02Senior Maschile
MSC FabrianoITA
0Pool K
6:55 PM
B. sotto le stelleITA
8Court #02Senior Maschile
33BK VeronaITA
10Pool K
6:55 PM
TreControTre MelzoITA
11Court #01Senior Maschile
BITS SalernoITA
4Pool I
7:05 PM
Poetto beach gamesITA
5Court #01Senior Maschile
Mi Games TorinoITA
7Pool L
7:05 PM
Mi Games RomaITA
10Court #02Senior Maschile
Open Run 4ITA
6Pool O
7:15 PM
BasketballaITA
8Court #02Senior Maschile
Streetball projectITA
10Pool O
7:15 PM
DKB FiorenzuolaITA
12Court #01Senior Maschile
Open Run 1ITA
6Pool L
7:25 PM
Open Run 4ITA
7Court #02Senior Maschile
Streetball projectITA
8Pool O
7:25 PM
Mi Games TorinoITA
5Court #01Senior Maschile
Open Run 1ITA
8Pool L
7:35 PM
Poetto beach gamesITA
9Court #01Senior Maschile
DKB FiorenzuolaITA
16Pool L
7:35 PM
Mi Games RomaITA
11Court #02Senior Maschile
BasketballaITA
5Pool O
7:45 PM
DKB FiorenzuolaITA
14Court #01Senior Maschile
Mi Games TorinoITA
3Pool L
7:45 PM
BasketballaITA
7Court #02Senior Maschile
Open Run 4ITA
8Pool O
7:55 PM
Open Run 1ITA
8Court #01Senior Maschile
Poetto beach gamesITA
7Pool L
7:55 PM
Streetball projectITA
6Court #02Senior Maschile
Mi Games RomaITA
10Pool O
8:05 PM
stelle del piazzaleITA
3Court #01Senior Maschile
Heart Out MoglianoITA
6Pool M
8:05 PM
Torneo ArmanaITA
8Court #02Senior Maschile
Martini CupITA
2Pool P
8:15 PM
Basket Fest VareseITA
6Court #01Senior Maschile
Play on the lakeITA
2Pool M
8:15 PM
3c3 Rino PavanelloITA
10Court #02Senior Maschile
Street games NovaraITA
13Pool P
8:25 PM
Heart Out MoglianoITA
6Court #01Senior Maschile
Play on the lakeITA
9Pool M
8:25 PM
Martini CupITA
9Court #02Senior Maschile
Street games NovaraITA
7Pool P
8:35 PM
stelle del piazzaleITA
6Court #01Senior Maschile
Basket Fest VareseITA
11Pool M
8:35 PM
Torneo ArmanaITA
9Court #02Senior Maschile
3c3 Rino PavanelloITA
8Pool P
8:45 PM
Basket Fest VareseITA
7Court #01Senior Maschile
Heart Out MoglianoITA
4Pool M
8:45 PM
3c3 Rino PavanelloITA
12Court #02Senior Maschile
Martini CupITA
13Pool P
8:55 PM
Play on the lakeITA
9Court #01Senior Maschile
stelle del piazzaleITA
11Pool M
8:55 PM
Street games NovaraITA
6Court #02Senior Maschile
Torneo ArmanaITA
4Pool P
9:05 PM
Memorial JimenezITA
10Court #01Senior Maschile
Cajground CagliITA
8Pool N
9:15 PM
Porto RotondoITA
6Court #01Senior Maschile
Robe da cittaITA
9Pool N
9:25 PM
Cajground CagliITA
8Court #01Senior Maschile
Robe da cittaITA
14Pool N
9:35 PM
Memorial JimenezITA
10Court #01Senior Maschile
Porto RotondoITA
6Pool N
9:45 PM
Porto RotondoITA
13Court #01Senior Maschile
Cajground CagliITA
12Pool N
9:55 PM
Robe da cittaITA
9Court #01Senior Maschile
Memorial JimenezITA
8Pool N
Jul 29, 2017
6:40 PM
Downtown ApriliaITA
10Court #01Senior Maschile
Playground BolzanoITA
7Last 32
6:50 PM
Street games NovaraITA
6Court #01Senior Maschile
DAT PerugiaITA
8Last 32
7:00 PM
TreControTre MelzoITA
7Court #01Senior Maschile
Mi Games MilanoITA
12Last 32
7:10 PM
Daground PisaITA
10Court #01Senior Maschile
33BK VeronaITA
14Last 32
7:20 PM
King of the PiloITA
9Court #01Senior Maschile
Memorial JimenezITA
4Last 32
7:30 PM
DKB FiorenzuolaITA
9Court #01Senior Maschile
Memorial Robi TelliITA
7Last 32
7:40 PM
Basket Fest VareseITA
10Court #01Senior Maschile
All Star FirenzeITA
5Last 32
7:50 PM
Mi Games GenovaITA
11Court #01Senior Maschile
Streetball projectITA
7Last 32
8:00 PM
Glows in the darkITA
12Court #01Senior Maschile
Martini CupITA
5Last 32
8:10 PM
Robe da cittaITA
9Court #01Senior Maschile
La Volta ImolaITA
12Last 32
8:20 PM
Silverback AnconaITA
10Court #01Senior Maschile
Summer ChallengeITA
8Last 32
8:30 PM
Torneo Il CampettoITA
10Court #01Senior Maschile
stelle del piazzaleITA
9Last 32
8:40 PM
Cantucky CantùITA
6Court #01Senior Maschile
Open Run 1ITA
9Last 32
8:50 PM
4nci MestreITA
11Court #01Senior Maschile
Mola di BariITA
1Last 32
9:00 PM
Mi Games RomaITA
10Court #01Senior Maschile
Basket BattleITA
11Last 32
9:10 PM
Re del CampinoITA
9Court #01Senior Maschile
The Goat RivaltaITA
10Last 32
Jul 30, 2017
3:25 PM
Downtown ApriliaITA
10Court #01Senior Maschile
DAT PerugiaITA
9Last 16
3:35 PM
Mi Games MilanoITA
7Court #01Senior Maschile
33BK VeronaITA
3Last 16
3:45 PM
King of the PiloITA
9Court #01Senior Maschile
DKB FiorenzuolaITA
10Last 16
3:55 PM
Basket Fest VareseITA
17Court #01Senior Maschile
Mi Games GenovaITA
8Last 16
4:05 PM
Glows in the darkITA
11Court #01Senior Maschile
La Volta ImolaITA
2Last 16
4:15 PM
Silverback AnconaITA
5Court #01Senior Maschile
Torneo Il CampettoITA
8Last 16
4:25 PM
Open Run 1ITA
4Court #01Senior Maschile
4nci MestreITA
14Last 16
4:35 PM
Basket BattleITA
13Court #01Senior Maschile
The Goat RivaltaITA
8Last 16
4:45 PM
Downtown ApriliaITA
7Court #01Senior Maschile
Mi Games MilanoITA
12Quarter-Finals
4:55 PM
DKB FiorenzuolaITA
10Court #01Senior Maschile
Basket Fest VareseITA
13Quarter-Finals
5:05 PM
Glows in the darkITA
9Court #01Senior Maschile
Torneo Il CampettoITA
6Quarter-Finals
5:15 PM
4nci MestreITA
16Court #01Senior Maschile
Basket BattleITA
9Quarter-Finals
8:05 PM
DAT PerugiaITA
10Court #01Senior Femminile
Silverback AnconaITA
5Last 16
8:15 PM
CANTUCKY CantùITA
5Court #01Senior Femminile
MI GAMES MilanoITA
1Last 16
8:25 PM
Playground BolzanoITA
4Court #01Senior Femminile
DOWNTOWN ApriliaITA
3Last 16
8:35 PM
TORNEO ARMANAITA
10Court #01Senior Femminile
SC FolignoITA
5Last 16
8:40 PM
Mi Games MilanoITA
8Court #02Senior Maschile
Basket Fest VareseITA
3Semi-Finals
8:45 PM
BITS SalernoITA
4Court #01Senior Femminile
STELLE DEL PIAZZALEITA
7Last 16
8:50 PM
Glows in the darkITA
9Court #02Senior Maschile
4nci MestreITA
11Semi-Finals
8:55 PM
LA VOLTA ImolaITA
4Court #01Senior Femminile
TORNEO VALDARNOITA
2Last 16
9:00 PM
Mi Games MilanoITA
7Court #02Senior Maschile
4nci MestreITA
10Final
9:05 PM
DAGROUND PisaITA
5Court #01Senior Femminile
DKB FiorenzuolaITA
4Last 16
9:15 PM
TORNEO IL CAMPETTOITA
15Court #01Senior Femminile
MEMORIAL ROBI TELLIITA
5Last 16
9:25 PM
DAT PerugiaITA
8Court #01Senior Femminile
CANTUCKY CantùITA
2Quarter-Finals
9:35 PM
Playground BolzanoITA
9Court #01Senior Femminile
TORNEO ARMANAITA
5Quarter-Finals
9:45 PM
STELLE DEL PIAZZALEITA
0Court #01Senior Femminile
LA VOLTA ImolaITA
2Quarter-Finals
9:55 PM
DAGROUND PisaITA
10Court #01Senior Femminile
TORNEO IL CAMPETTOITA
7Quarter-Finals
10:05 PM
DAT PerugiaITA
10Court #01Senior Femminile
Playground BolzanoITA
8Semi-Finals
10:15 PM
LA VOLTA ImolaITA
7Court #01Senior Femminile
DAGROUND PisaITA
1Semi-Finals
10:25 PM
DAT PerugiaITA
3Court #01Senior Femminile
LA VOLTA ImolaITA
5Final

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

Learn more