3X3 Masters Antwerpen

Antwerpen, Belgium

Saturday, July 28, 2018

Schedule

Jul 28, 2018
9:30 AM
A-TOWN BALLERZBEL
11Court #01U18 Boys
T&TBEL
8Pool B
9:30 AM
THE UNDERDOGSBEL
0(f)Court #04U15
YOUNGBALLERSBEL
0(f)Pool A
9:30 AM
CONCRETELIONSBALLERSNED
2Court #05U18 Girls
CLEMBEL
6Pool A
9:30 AM
CONCRETE LIONS PRIDENED
14Court #06U13
HERTALS BUCKSBEL
2Pool A
9:30 AM
ONE HEARTBEATBEL
21Court #03U15
BALLERZLTU
2Pool A
9:30 AM
THE BLACKNESSBEL
7Court #02U18 Boys
THE PLAYAZZBEL
15Pool B
9:45 AM
CONCRETELIONORIGINALNED
11Court #02U18 Boys
DE NOOBSBEL
1Pool A
9:45 AM
TEAM SKY HIGHBEL
6Court #05U18 Girls
CLEMBEL
3Pool A
9:45 AM
GAME SHAKERSBEL
10Court #06U13
BALLISLIFEBEL
13Pool A
9:45 AM
T&TBEL
4Court #01U18 Boys
THE PLAYAZZBEL
16Pool B
9:45 AM
YOUNGBULLSBEL
11Court #04U15
ONE HEARTBEATBEL
12Pool A
9:45 AM
BALLERZLTU
7Court #03U15
THE UNDERDOGSBEL
11Pool A
10:00 AM
OPEN RUN BALR GIRLSNED
1Court #03U15
BONHEIDENBEL
14Pool B
10:00 AM
HERTALS BUCKSBEL
8Court #06U13
BALLISLIFEBEL
15Pool A
10:00 AM
BUCKET TEAMBEL
12Court #01U18 Boys
DE NOOBSBEL
3Pool A
10:00 AM
A-TOWN BALLERZBEL
15Court #02U18 Boys
THE BLACKNESSBEL
10Pool B
10:00 AM
CONCRETELIONSBALLERSNED
9Court #05U18 Girls
TEAM SKY HIGHBEL
6Pool A
10:00 AM
LEBRONTOBEL
10Court #04U15
SPLASHMONEYBEL
6Pool B
10:15 AM
YOUNGBALLERSBEL
11Court #04U15
BALLERZLTU
5Pool A
10:15 AM
THE PLAYAZZBEL
10Court #02U18 Boys
A-TOWN BALLERZBEL
8Pool B
10:15 AM
CONCRETE LIONS PRIDENED
5Court #06U13
GAME SHAKERSBEL
7Pool A
10:15 AM
THE BLACKNESSBEL
9Court #01U18 Boys
T&TBEL
8Pool B
10:15 AM
THE UNDERDOGSBEL
7Court #03U15
YOUNGBULLSBEL
9Pool A
10:15 AM
TUKKERS ON TOURNED
11Court #05Wheelchair
WAPPERBEL
2Pool A
10:30 AM
BONHEIDENBEL
10Court #03U15
SPLASHMONEYBEL
11Pool B
10:30 AM
TEAM R.I.S.NED
7Court #05Wheelchair
THE ROLLING DUTCHIESNED
9Pool A
10:30 AM
GAME SHAKERSBEL
16Court #06U13
HERTALS BUCKSBEL
7Pool A
10:30 AM
CONCRETELIONORIGINALNED
14Court #01U18 Boys
BUCKET TEAMBEL
11Pool A
10:30 AM
OPEN RUN BALR GIRLSNED
3Court #04U15
LEBRONTOBEL
17Pool B
10:30 AM
YOUNGBULLSBEL
17Court #02U15
YOUNGBALLERSBEL
9Pool A
10:45 AM
SPLASHMONEYBEL
12Court #03U15
OPEN RUN BALR GIRLSNED
5Pool B
10:45 AM
ONE HEARTBEATBEL
10Court #04U15
THE UNDERDOGSBEL
9Pool A
10:45 AM
TEAM SKY HIGHBEL
6Court #01U18 Girls
CLEMBEL
5Pool A
10:45 AM
BALLISLIFEBEL
14Court #06U13
CONCRETE LIONS PRIDENED
11Pool A
10:45 AM
LEBRONTOBEL
15Court #02U15
BONHEIDENBEL
10Pool B
10:45 AM
WAPPERBEL
1Court #05Wheelchair
THE ROLLING DUTCHIESNED
7Pool A
11:00 AM
YOUNGBALLERSBEL
0Court #01U15
ONE HEARTBEATBEL
17Pool A
11:00 AM
A-TOWN BALLERZBEL
11Court #04U18 Boys
DE NOOBSBEL
7Quarter-Finals
11:00 AM
TUKKERS ON TOURNED
9Court #05Wheelchair
TEAM R.I.S.NED
2Pool A
11:00 AM
T&TBEL
4Court #06U18 Boys
CONCRETELIONORIGINALNED
11Quarter-Finals
11:00 AM
THE BLACKNESSBEL
7Court #03U18 Boys
BUCKET TEAMBEL
14Quarter-Finals
11:00 AM
BALLERZLTU
7Court #02U15
YOUNGBULLSBEL
12Pool A
11:15 AM
BALLISLIFEBEL
19Court #02U13
HERTALS BUCKSBEL
4Semi-Finals
11:15 AM
TEAM R.I.S.NED
8Court #05Wheelchair
WAPPERBEL
1Pool A
11:15 AM
THE UNDERDOGSBEL
9Court #06U15
SPLASHMONEYBEL
6Quarter-Finals
11:15 AM
CONCRETELIONSBALLERSNED
8Court #01U18 Girls
CLEMBEL
6Pool A
11:15 AM
ONE HEARTBEATBEL
12Court #04U15
OPEN RUN BALR GIRLSNED
4Quarter-Finals
11:15 AM
GAME SHAKERSBEL
9Court #03U13
CONCRETE LIONS PRIDENED
5Semi-Finals
11:30 AM
A-TOWN BALLERZBEL
17Court #03U18 Boys
CONCRETELIONORIGINALNED
10Semi-Finals
11:30 AM
YOUNGBULLSBEL
15Court #04U15
BONHEIDENBEL
13Quarter-Finals
11:30 AM
TEAM SKY HIGHBEL
3Court #01U18 Girls
CONCRETELIONSBALLERSNED
10Pool A
11:30 AM
YOUNGBALLERSBEL
6Court #06U15
LEBRONTOBEL
21Quarter-Finals
11:30 AM
THE PLAYAZZBEL
6Court #02U18 Boys
BUCKET TEAMBEL
15Semi-Finals
11:30 AM
THE ROLLING DUTCHIESNED
4Court #05Wheelchair
TUKKERS ON TOURNED
5Pool A
11:45 AM
CONCRETELIONSBALLERSNED
9Court #01U18 Girls
TEAM SKY HIGHBEL
8Final
11:45 AM
YOUNGBULLSBEL
16Court #04U15
LEBRONTOBEL
10Semi-Finals
11:45 AM
TUKKERS ON TOURNED
WCourt #05Wheelchair
WAPPERBEL
0(f)Semi-Finals
11:45 AM
ONE HEARTBEATBEL
11Court #03U15
THE UNDERDOGSBEL
6Semi-Finals
11:45 AM
BALLISLIFEBEL
9Court #02U13
GAME SHAKERSBEL
10Final
12:00 PM
ONE HEARTBEATBEL
16Court #02U15
YOUNGBULLSBEL
9Final
12:00 PM
BUCKET TEAMBEL
17Court #01U18 Boys
A-TOWN BALLERZBEL
6Final
12:00 PM
TEAM R.I.S.NED
9Court #05Wheelchair
THE ROLLING DUTCHIESNED
12Semi-Finals
12:15 PMNBA 2K Shooting contest
12:15 PMNBA 2K Shooting contest
12:15 PMNBA 2K Shooting contest
12:15 PMNBA 2K Shooting contest
12:15 PMNBA 2K Shooting contest
12:15 PMNBA 2K Shooting contest
12:45 PM
TUKKERS ON TOURNED
7Court #01Wheelchair
THE ROLLING DUTCHIESNED
8Final
1:00 PM
RED ASSAULTBEL
13Court #0618+ Recreational Men
SANTA JOPPABEL
4Pool E
1:00 PM
3X3NL #WEHERENED
10Court #0518+ Recreational Men
TEAM KBDBEL
9Pool D
1:00 PM
TEAM WARSAWPOL
11Court #0118+ Men Elite
RAIDERSOFT3EKNOOPGATBEL
12Pool A
1:00 PM
CONCRETELIONS RUNNED
5Court #0418+ Recreational Men
WEGONNACROSSYASWE
3Pool D
1:00 PM
ZAGREB SELECTCRO
22Court #0218+ Men Elite
BOMAYE TEAMBEL
5Pool B
1:00 PM
EL PALO PEAK TEAMESP
22Court #0318+ Men Elite
VUL HIER JE NAAM INBEL
7Pool C
1:15 PM
THAT'S WASSUPBEL
WCourt #0318+ Men Elite
2BEL
0(f)Pool F
1:15 PM
TWO CENT FINISHBEL
6Court #0618+ Recreational Men
TEAM SAMSONBEL
9Pool E
1:15 PM
NLU18NED
WCourt #0518+ Recreational Men
PAS D'INSPIBEL
0(f)Pool B
1:15 PM
ORANJE U18NED
16Court #0418+ Recreational Men
VENEZUELAN DREAMVEN
3Pool A
1:15 PM
TEAM NL ORANGENED
9Court #0218+ Men Elite
HYPESQUADBEL
6Pool E
1:15 PM
STOCKHOLMSWE
15Court #0118+ Men Elite
BIG BALLERSBEL
4Pool D
1:30 PM
WEGONNACROSSYASWE
3Court #0518+ Recreational Men
TEAM KBDBEL
6Pool D
1:30 PM
CONCRETELIONS RUNNED
12Court #0618+ Recreational Men
3X3NL #WEHERENED
11Pool D
1:30 PM
BALL DON'T LIENED
20Court #0418+ Recreational Men
AIR SKIDDERBEL
4Pool C
1:30 PM
CONCRETELIONS GOONSNED
9Court #0318+ Men Elite
VUL HIER JE NAAM INBEL
1Pool C
1:30 PM
TEAM NL WHITENED
9Court #0218+ Men Elite
RAIDERSOFT3EKNOOPGATBEL
10Pool A
1:30 PM
TEAM NL BLACKNED
9Court #0118+ Men Elite
BOMAYE TEAMBEL
8Pool B
1:45 PM
CREATIVEBEL
15Court #0418+ Recreational Men
VENEZUELAN DREAMVEN
10Pool A
1:45 PM
SANTA JOPPABEL
6Court #0518+ Recreational Men
TEAM SAMSONBEL
8Pool E
1:45 PM
RED ASSAULTBEL
7Court #0618+ Recreational Men
TWO CENT FINISHBEL
9Pool E
1:45 PM
WURFWUTGER
8Court #0218+ Men Elite
HYPESQUADBEL
6Pool E
1:45 PM
YÖKORIS METSÄNFIN
14Court #0118+ Men Elite
BIG BALLERSBEL
7Pool D
1:45 PM
TEAM KAIZENBEL
WCourt #0318+ Men Elite
2BEL
0(f)Pool F
2:00 PM
OPEN RUN JUICYNED
0(f)Court #0418+ Women
JUST GOBEL
WPool B
2:00 PM
SLASH BROTHERSBEL
WCourt #0518+ Recreational Men
PAS D'INSPIBEL
0(f)Pool B
2:00 PM
YÖKORIS FINSTARSFIN
14Court #0318+ Women
WILDCATSBEL
3Pool B
2:00 PM
SNOEVERSNED
8Court #0218+ Women
T-TEAMBEL
6Pool A
2:00 PM
ALLEY-BOOBSBEL
4Court #0118+ Women
TEAM BELGIUMBEL
13Pool A
2:00 PM
TEAM SHOWTIIIMEBEL
15Court #0618+ Recreational Men
AIR SKIDDERBEL
10Pool C
2:15 PM
TWO CENT FINISHBEL
10Court #0518+ Recreational Men
SANTA JOPPABEL
3Pool E
2:15 PM
ORANJE U18NED
13Court #0618+ Recreational Men
CREATIVEBEL
11Pool A
2:15 PM
3X3NL #WEHERENED
4Court #0418+ Recreational Men
WEGONNACROSSYASWE
7Pool D
2:15 PM
EL PALO PEAK TEAMESP
12Court #0118+ Men Elite
CONCRETELIONS GOONSNED
8Pool C
2:15 PM
TEAM WARSAWPOL
16Court #0318+ Men Elite
TEAM NL WHITENED
10Pool A
2:15 PM
ZAGREB SELECTCRO
17Court #0218+ Men Elite
TEAM NL BLACKNED
9Pool B
2:30 PM
TEAM KBDBEL
2Court #0618+ Recreational Men
CONCRETELIONS RUNNED
10Pool D
2:30 PM
STOCKHOLMSWE
21Court #0118+ Men Elite
YÖKORIS METSÄNFIN
4Pool D
2:30 PM
TEAM NL ORANGENED
17Court #0218+ Men Elite
WURFWUTGER
10Pool E
2:30 PM
THAT'S WASSUPBEL
13Court #0318+ Men Elite
TEAM KAIZENBEL
15Pool F
2:30 PM
NLU18NED
10Court #0418+ Recreational Men
SLASH BROTHERSBEL
6Pool B
2:30 PM
BALL DON'T LIENED
12Court #0518+ Recreational Men
TEAM SHOWTIIIMEBEL
13Pool C
2:45 PM
PEAK OPEN RUN POEZENNED
10Court #0418+ Women
SNOEVERSNED
5Pool A
2:45 PM
TEAM SAMSONBEL
5Court #0518+ Recreational Men
RED ASSAULTBEL
10Pool E
2:45 PM
NEDERLAND ORANJENED
WCourt #0118+ Women
OPEN RUN JUICYNED
0(f)Pool B
2:45 PM
T-TEAMBEL
11Court #0318+ Women
ALLEY-BOOBSBEL
2Pool A
2:45 PM
JUST GOBEL
1Court #0218+ Women
YÖKORIS FINSTARSFIN
12Pool B
3:00 PM
TEAM NL BLACKNED
11Court #0218+ Men Elite
CONCRETELIONS GOONSNED
7Last 16
3:00 PM
RAIDERSOFT3EKNOOPGATBEL
WCourt #0118+ Men Elite
BIG BALLERSBEL
0(f)Last 16
3:00 PM
TEAM NL ORANGENED
11Court #0318+ Men Elite
THAT'S WASSUPBEL
14Last 16
3:00 PM
STOCKHOLMSWE
12Court #0418+ Men Elite
TEAM NL WHITENED
10Last 16
3:00 PM
TEAM BELGIUMBEL
13Court #0518+ Women
T-TEAMBEL
9Pool A
3:00 PM
ALLEY-BOOBSBEL
7Court #0618+ Women
PEAK OPEN RUN POEZENNED
10Pool A
3:15 PM
TEAM WARSAWPOL
9Court #0318+ Men Elite
YÖKORIS METSÄNFIN
6Last 16
3:15 PM
WILDCATSBEL
9Court #0618+ Women
JUST GOBEL
4Pool B
3:15 PM
YÖKORIS FINSTARSFIN
12Court #0518+ Women
NEDERLAND ORANJENED
10Pool B
3:15 PM
ZAGREB SELECTCRO
22Court #0418+ Men Elite
VUL HIER JE NAAM INBEL
5Last 16
3:15 PM
TEAM KAIZENBEL
18Court #0118+ Men Elite
WURFWUTGER
12Last 16
3:15 PM
EL PALO PEAK TEAMESP
WCourt #0218+ Men Elite
BOMAYE TEAMBEL
0(f)Last 16
3:30 PM
PEAK OPEN RUN POEZENNED
12Court #0118+ Women
TEAM BELGIUMBEL
5Pool A
3:30 PM
CONCRETELIONS RUNNED
WCourt #0618+ Recreational Men
AIR SKIDDERBEL
0(f)Last 16
3:30 PM
SNOEVERSNED
11Court #0218+ Women
ALLEY-BOOBSBEL
14Pool A
3:30 PM
ORANJE U18NED
15Court #0318+ Recreational Men
WEGONNACROSSYASWE
5Last 16
3:30 PM
BALL DON'T LIENED
9Court #0418+ Recreational Men
3X3NL #WEHERENED
14Last 16
3:30 PM
RED ASSAULTBEL
20Court #0518+ Recreational Men
SANTA JOPPABEL
5Last 16
3:45 PM
TEAM SHOWTIIIMEBEL
6Court #0418+ Recreational Men
TEAM KBDBEL
14Last 16
3:45 PM
SLASH BROTHERSBEL
6Court #0518+ Recreational Men
TWO CENT FINISHBEL
3Last 16
3:45 PM
NLU18NED
9Court #0618+ Recreational Men
TEAM SAMSONBEL
8Last 16
3:45 PM
NEDERLAND ORANJENED
10Court #0118+ Women
WILDCATSBEL
3Pool B
3:45 PM
OPEN RUN JUICYNED
0(f)Court #0218+ Women
YÖKORIS FINSTARSFIN
WPool B
3:45 PM
CREATIVEBEL
12Court #0318+ Recreational Men
VENEZUELAN DREAMVEN
8Last 16
4:00 PM
TEAM BELGIUMBEL
6Court #0518+ Women
SNOEVERSNED
9Pool A
4:00 PM
THAT'S WASSUPBEL
13Court #0218+ Men Elite
STOCKHOLMSWE
11Quarter-Finals
4:00 PM
TEAM KAIZENBEL
8Court #0318+ Men Elite
EL PALO PEAK TEAMESP
13Quarter-Finals
4:00 PM
TEAM WARSAWPOL
8Court #0418+ Men Elite
ZAGREB SELECTCRO
22Quarter-Finals
4:00 PM
RAIDERSOFT3EKNOOPGATBEL
6Court #0118+ Men Elite
TEAM NL BLACKNED
18Quarter-Finals
4:00 PM
T-TEAMBEL
9Court #0618+ Women
PEAK OPEN RUN POEZENNED
10Pool A
4:15 PM
SLASH BROTHERSBEL
12Court #0418+ Recreational Men
NLU18NED
15Quarter-Finals
4:15 PM
JUST GOBEL
4Court #0618+ Women
NEDERLAND ORANJENED
10Pool B
4:15 PM
CREATIVEBEL
11Court #0318+ Recreational Men
TEAM KBDBEL
12Quarter-Finals
4:15 PM
WILDCATSBEL
WCourt #0518+ Women
OPEN RUN JUICYNED
0(f)Pool B
4:15 PM
RED ASSAULTBEL
8Court #0218+ Recreational Men
CONCRETELIONS RUNNED
11Quarter-Finals
4:15 PM
ORANJE U18NED
15Court #0118+ Recreational Men
3X3NL #WEHERENED
3Quarter-Finals
4:30 PM
T-TEAMBEL
0(f)Court #0618+ Women
YÖKORIS FINSTARSFIN
WQuarter-Finals
4:30 PM
SNOEVERSNED
9Court #0518+ Women
WILDCATSBEL
7Quarter-Finals
4:30 PM
PEAK OPEN RUN POEZENNED
11Court #0318+ Women
JUST GOBEL
4Quarter-Finals
4:30 PM
TEAM NL BLACKNED
10Court #0118+ Men Elite
THAT'S WASSUPBEL
8Semi-Finals
4:30 PM
TEAM BELGIUMBEL
9Court #0418+ Women
NEDERLAND ORANJENED
12Quarter-Finals
4:30 PM
EL PALO PEAK TEAMESP
14Court #0218+ Men Elite
ZAGREB SELECTCRO
12Semi-Finals
4:45 PMSpalding dunk contest
4:45 PMSpalding dunk contest
5:15 PM
TEAM KBDBEL
8Court #0518+ Recreational Men
NLU18NED
15Semi-Finals
5:15 PM
ORANJE U18NED
10Court #0418+ Recreational Men
CONCRETELIONS RUNNED
15Semi-Finals
5:15 PM
SNOEVERSNED
11Court #0318+ Women
YÖKORIS FINSTARSFIN
13Semi-Finals
5:15 PM
TEAM NL BLACKNED
8Court #0118+ Men Elite
EL PALO PEAK TEAMESP
13Final
5:15 PM
PEAK OPEN RUN POEZENNED
11Court #0218+ Women
NEDERLAND ORANJENED
7Semi-Finals
5:30 PM
CONCRETELIONS RUNNED
15Court #0118+ Recreational Men
NLU18NED
8Final
5:45 PM
PEAK OPEN RUN POEZENNED
14Court #0118+ Women
YÖKORIS FINSTARSFIN
16Final

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

Learn more